"Człowiek najleprza inwestycja"

Najnowsze artykuły

Początek roku szkolnego i nowe kursy w projekcie

Wtorek, 17. Wrzesień 2013 09:28

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów komputery_2013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wakacyjna przerwa w projekcie dobiegła końca i od kilku tygodni  uczestnicy projektu „Wykorzystajmy szansę na lepsze jutro!” znowu spotykają się na szkoleniach. Oprócz warsztatów psychologicznych i szkolenia z doradcą zawodowym realizujemy od tego miesiąca nowe kursy – obsługi komputera, obsługi biura oraz sprzedawca z obsługą kas fiskalnych. Zajęcia te potrwają do grudnia.

Uczestnicy maja za sobą już dwa pierwsze spotkania dot. zajęć komputerowych. Są one prowadzone w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Człuchowie.  Program tego 40-godzinnego kursu obejmuje takie zagadnienia jak: funkcje procesorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych oraz obsługa programów  do obróbki grafiki komputerowej.

Oczywiście nadal trwa kurs prawa jazdy. W zeszłym tygodniu zakończyły się zajęcia teoretyczne, a zatem wkrótce będzie można zobaczyć na ulicach Człuchowa naszych uczestników w roli kierowców.

{gallery}komputery_2013{/gallery}

 

Wizyta w firmie Sharp już za nami

Poniedziałek, 24. Czerwiec 2013 12:25

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wizyta_w_firmie_sharp oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W zeszłym tygodniu wybraliśmy się z uczestnikami projektu do Ostaszewa k. Torunia, gdzie zwiedziliśmy firmę Sharp – specjalizującą się w produkcji telewizorów. Na początku pracownicy firmy zaprowadzili nas na dział produkcji, gdzie mogliśmy zobaczyć z bliska, jak powstają telewizory i jak wygląda praca przy taśmie produkcyjnej. Drugim ważnym punktem wizyty była rozmowa z pracownicą firmy na temat sposobów rekrutacji nowych pracowników i wymaganiach wobec nich. Omówiono też zadania poszczególnych działów w firmie, nazwy stanowisk oraz to, jakie warunki należy spełnić, aby pracować na danym stanowisku.

{gallery}wizyta_w_firmie_sharp{/gallery}

Wyjazd ten był uzupełnieniem wiedzy zdobytej na szkoleniu z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Z firmą Sharp współpracujemy już od 3 lat i wybraliśmy tę firmę, ponieważ oferuje ona możliwość zaprezentowania dużej liczby różnego rodzaju stanowisk pracy, od prac umysłowych, w tym też takich, które wymagają precyzyjnej fachowej wiedzy, do prac fizycznych na hali produkcyjnej.

Na zakończenie wyjazdu wybraliśmy się na spacer po toruńskiej starówce.

{gallery}spacer_po_starowce_toruskiej{/gallery}

 

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

KIEROWNICTWO PCPR CZŁUCHÓW:


mgr Paweł Kisielowski - Kierownik PCPR
Do kompetencji Kierownika należy:

 1. Kierowanie i nadzór nad prawidłowym działaniem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.mgr Monika Zawada - Zastępca Kierownika PCPR

Do kompetencji Zastępcy Kierownika należy:

 1. Zapewnienie właściwej organizacji pracy i sprawnego funkcjonowania zespołu ds. pieczy zastępczej, a także nadzór  i kontrola nad prawidłowością oraz terminowością realizacji zadań merytorycznych tego zespołu.
 2. Realizacja zadań wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz innych przepisów mających zastosowanie w pomocy społecznej dotyczących zadań przypisanych dla samorządu powiatowego.

PRACOWNICY:


mgr Ewelina Szeliga -  Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej

Zadania realizowane przez pracownika:

 1. Prowadzenie spraw związanych z rodzinną pieczą zastępczą.
 2. Realizacja zadań wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz innych przepisów mających zastosowanie w pomocy społecznej dotyczących zadań przypisanych dla samorządu powiatowego.

Stanowisko współfinansowane w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego pod nazwą Resortowy program wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na rok 2015 „Koordynator  rodzinnej pieczy zastępczej”.mgr Marta Drąg - Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej
Zadania realizowane przez pracownika:

 1. Prowadzenie spraw związanych z rodzinną pieczą zastępczą.
 2. Realizacja zadań wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz innych przepisów mających zastosowanie w pomocy społecznej dotyczących zadań przypisanych dla samorządu powiatowego.

Stanowisko współfinansowane w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego pod nazwą Resortowy program wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na rok 2015 „Koordynator  rodzinnej pieczy zastępczej”.mgr Magdalena Ślusarczyk - Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej
Zadania realizowane przez pracownika:

 1. Prowadzenie spraw związanych z rodzinną pieczą zastępczą.
 2. Realizacja zadań wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz innych przepisów mających zastosowanie w pomocy społecznej dotyczących zadań przypisanych dla samorządu powiatowego

Stanowisko współfinansowane w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego pod nazwą Resortowy program wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na rok 2015 „Koordynator  rodzinnej pieczy zastępczej”.

 


mgr Ewelina Chojnacka - Pracownik socjalny:
Zadania realizowane przez pracownika:

 1. Prowadzenie spraw związanych z domami pomocy społecznej.
 2. Prowadzenie programów usamodzielnień w/w ustawy z dnia 12.03.2004 o pomocy społecznej.mgr Justyna Brzezińska - Pomoc administracyjna (biurowa):

Zadania realizowane przez pracownika:

 

 1. Zbieranie dokumentacji i przygotowywanie decyzji dot. wypłat dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy.
 2. Naliczanie wysokości świadczeń miesięcznych i przygotowywanie list wypłat.
 3. Planowanie budżetu na rodzinną pieczę zastępczą i instytucjonalną.

 


mgr Grażyna Sułkowska - Podinspektor d/s świadczeń
Zadania realizowane przez pracownika:

 1. Pomoc i wynagrodzenia miesięczne związane z pieczą zastępczą.


Wiesława Grabowska - Starszy inspektor d/s kadr i administracji
Zadania realizowane przez pracownika:

 1. Prowadzenie kadr.
 2. Prowadzenie spraw administracyjnych.mgr Marek Pawłowski - Radca prawny
Zadania realizowane przez pracownika:

 1. Obsługa prawna jednostki.
 2. Prowadzenie poradnictwa specjalistycznego.


mgr Alicja Giżowska - psycholog
Zadania realizowane przez pracownika:

 1. Prowadzenie poradnictwa specjalistycznego.
 2. Praca w Zespole ds. Pieczy Zastępczej
 

Zakończenie kursu języka obcego i ostatnie zajęcia przed wakacjami

Środa, 12. Czerwiec 2013 09:32

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Rozdanie_dyplomow_z_jezyka_angielskiego_2013r oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W  poniedziałek (10.06.2013r.) odbyły się ostatnie zajęcia języka angielskiego i niemieckiego.  Uczestnicy pożegnali się z nauczycielkami wręczając im kwiaty, co jest najlepszym dowodem na to, że kurs im się podobał. Potwierdzają to też ankiety – uczestnikom przypadł do gustu sposób prowadzenia zajęć i każdy uznał, że zwiększył swój poziom znajomości języka obcego.

W zajęciach prowadzonych od marca do czerwca 2013r. uczestniczyła cała 11 naszych beneficjentów. Niektórzy z nich mogą pochwalić się 100-procentową frekwencją na zajęciach, co jest z całą pewnością godne podziwu, biorąc pod uwagę fakt, że trzeba było to pogodzić z nauką w szkole i przygotowywaniem się do zajęć szkolnych. Każdy uczestnik otrzymał wczoraj zaświadczenie ukończenia kursu języka obcego: angielskiego na poziomie podstawowym lub niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Z kolei wczoraj uczestnicy projektu po raz ostatni spotkali się z doradca zawodowym, który prowadził I część szkolenia z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Do tej pory omówiono takie tematy jak: rynek pracy, analiza predyspozycji zawodowych, prawa i obowiązki osób bezrobotnych oraz zakładanie własnej działalności gospodarczej. W przyszłym miesiącu nasi uczestnicy spotkają się z innym doradcą zawodowym i rozpocznie się II część szkolenia.

Przed wakacjami czeka nas jeszcze wyjazd do firmy Sharp w Ostaszewie koło Torunia. Rozpocznie się też kurs prawa jazdy.

{gallery}Rozdanie_dyplomow_z_jezyka_angielskiego_2013r{/gallery}

Jeżyk angielski

{gallery}Rozdanie_dyplomow_z_jezyka_niemieckiego_2013r{/gallery}

Język niemiecki

 

Piknik rodzinny

Poniedziałek, 03. Czerwiec 2013 11:48

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów powitanie oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W sobotę, 1 czerwca 2013r., na boiskach przy Powiatowej Bursie Szkolnej w Człuchowie odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.  Było to spotkanie rodzin zastępczych z powiatu człuchowskiego i chojnickiego, które współpracują z PCPR w Człuchowie. Dodatkowo każda rodzina zastępcza mogła przyjść z rodziną, z którą się przyjaźni. W sumie na imprezę przybyło kilkadziesiąt osób.

O godzinie 10 wszystkich uczestników serdecznie powitali Aleksander Gappa – Starosta Człuchowski oraz  Jerzy Górny – Kierownik PCPR w Człuchowie.

{gallery}powitanie{/gallery}

Pierwszym punktem imprezy był występ wokalny p. Krzysztofa Chucia z Jaromierza. Towarzyszył mu syn Gracjan, który zaśpiewał piosenkę pt. „Hej, śpiochu!”. Oba występy spotkały się z ciepłym przyjęciem i gromkimi oklaskami.

{gallery}piosenki{/gallery}

Po występach przyszedł czas na konkursy przygotowane dla dzieci. Pierwszy z nich – rzut woreczkiem do celu – cieszył się dużym zainteresowaniem. Każdy chciał wziąć udział.

{gallery}rzut_woreczkiem_do_celu{/gallery}

Kolejne konkursy to: bieg w worku, bieg z przejściem przez szarfę, hula hop, bieg po buty i zabawa – wycieczka do zoo.

{gallery}inne_konkursy{/gallery}

Najwięcej śmiechu było jednak przy grze w piłkę siatkową – balonową, która polegała na przerzuceniu przez siatkę balonu wypełnionego  wodą. Dla utrudnienia do odbijania trzeba było używać ręcznika.

{gallery}pilka_balonowa{/gallery}

Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny. Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród dla wszystkich uczestników.

{gallery}przeciaganie_liny{/gallery}

Po zawodach ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Rodzina to jest to”. W sumie wpłynęło do nas 9 prac. Po burzliwych obradach jury zdecydowano przyznać pierwsze miejsce wszystkim dzieciom, które przysłały swój rysunek. Każdy mały artysta został nagrodzony upominkami i wielkimi oklaskami.

{gallery}konkurs_plastyczny{/gallery}

Zaraz potem dało się wyczuć w powietrzu zapach świeżej zupy, przygotowanej specjalnie dla wszystkich uczestników spotkania. Wspólny posiłek pozwolił zregenerować siły po zabawie i był też okazją to podzielenia się wrażeniami.

{gallery}zupa{/gallery}

Było to pierwsze tego typu spotkanie rodzin zastępczych, ale z całą pewnością nie ostatnie. Zachęceni ciepłymi słowami ze strony rodziców oraz uśmiechniętymi buziami dzieci planujemy kolejne obchody tego dnia w przyszłym roku.

Uroczyste obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc wielu osób. W organizacje zaangażowali się:

 

 1. Pan Grzegorz Brodziak – Prezes Prime Food w Przechlewie
 2. Państwo Irena i Andrzej Nadobni – własciciele Zakładu Masarskiego w Debrznie
 3. Państwo Szczepańscy – właściciele hutrowni Sczepan w Człuchowie
 4. Właściciele hurtowni Junior w Człuchowie
 5. Pan Bogdan Sierant – właściciel firmy budowlanej
 6. Pan Henryk Grabowski – właściciel firmy budowlanej
 7. Państwo Machoń – właściciele hurtowni „Zdrój” w Człuchowie
 8. Pan Andrzej Piworowicz – Dyrektor Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie oraz pracownicy Bursy na czele z Panem Stanisławem Fąsem
 9. Pani Elżbieta Gomułka – Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Człuchowie wraz z pracownikami i wychowankami
 10. Pani Ewa Osinska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie
 11. Pan Wacław Wołujewicz – członek Zarządu Powiatu Człuchowskiego
 12. Pan Krzysztof Chuć i Gracjan Chuć

 

W imieniu własnym oraz wszystkich uczestników naszej imprezy - DZIĘKUJEMY.

 

Zaproszenie

Czwartek, 09. Maj 2013 12:12

Plakat promujący piknik rodzinny

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Człuchowie serdecznie zaprasza na

„PIKNIK RODZINNY”

który odbędzie się 01.06.2013r. od godz. 10.00 na obiektach sportowych przy Zespole Szkół Sportowych, ul. Koszalińska 2 w Człuchowie. Mile widziane rodziny zaprzyjaźnione. W programie przewidziane są gry i zabawy dla całych rodzin. Proponujemy również wszystkim dzieciom udział w konkursie plastycznym pt. „RODZINA TO JEST TO” (forma wykonania pracy – dowolna). Prace prosimy składać w siedzibie PCPR w pokoju nr 3 do dnia 24.05.2013r. - rozstrzygnięcie konkursu na pikniku – przewidujemy nagrody. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 20.05.2013r. (poniedziałek) osobiście lub telefonicznie: 59 8345147 oraz 602153042.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Strona 9 z 15

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information