"Człowiek najleprza inwestycja"

Najnowsze artykuły

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Email
Artykuł - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Poniedziałek, 13. Czerwiec 2016 10:32

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 03_06_2016_dzien_rodzicielstwa_zastepczego oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Tradycyjnie jak co roku wraz z rodzinami zastępczymi i dziećmi świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Piknik rodzinny odbył się 3.06.2016r. na terenie poligonu Państwowej Straży Pożarnej nad jeziorem Rychnowskim. Pogoda nie zawiodła, było słonecznie i baaaardzo ciepło…. O godz. 16 Pan Jerzy Górny Kierownik PCPR przywitał najważniejszych uczestników pikniku: rodziny zastępcze i dzieci w nich umieszczone oraz zaproszonych gości: Panią Sędzię oraz Dyrektorów OPS naszego powiatu. Dzieci brały udział w konkurencjach przygotowanych przez Panią Aleksandrę Kaźmierczak. Było  wiele radości, uśmiechu i zabawy. Czas umilili nam również swoim pokazem wojowie z Wierzchowa. Dzieci mogły wcielić się w ich role. Nie mogło zabraknąć również malowania twarzy i rąk, nie tylko dzieciom, chętne były również rodziny zastępcze. Na twarzach naszych dzieci całe popołudnie gościł uśmiech, nikt się nie nudził. Ci którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Gdy będę dorosły zostanę…” oraz brali udział w konkursach i zabawach podczas pikniku otrzymali wspaniałe nagrody. Oczywiście po godzinach zabaw i konkursów przyszedł czas na poczęstunek. Powodzeniem cieszyła się grochówka oraz kiełbaski i boczek z grilla, które upiekł dla wszystkich Pan Henryk. Na deser była przepyszna domowa drożdżówka. I tak o to ten cudowny dzień dobiegł końca. Nasz Piknik mógł odbyć się dzięki „stałym” i „nowym” sponsorom. Za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w tak licznym gronie i miłym towarzystwie spotkamy się również w przyszłym roku.

Do zobaczenia!!!!

{gallery}03_06_2016_dzien_rodzicielstwa_zastepczego{/gallery}

 

Zabawa choinkowa

Email
Artykuł - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Czwartek, 28. Styczeń 2016 09:22

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 01_zabawa_choinkowa oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa.

W dniu 23.01.2016r. z inicjatywy przedstawicieli jednego z kościołów chrześcijańskich działających na terenie Człuchowa udało nam się zorganizować zabawę choinkową dla naszych dzieci z rodzin zastępczych.

{gallery}01_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

 

Pani Ania – nasza rodzina zastępcza wraz ze swoimi znajomymi rozpoczęła zabawę od śpiewu kolęd, w międzyczasie włączając dzieci i rodziny zastępcze do wspólnego śpiewu.

{gallery}02_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

 

Dzieci dodatkowo zostały zachęcone możliwością grania na instrumentach muzycznych. Rozbrzmiewał dźwięk gitary, trójkąta, dzwonków, bębna…

{gallery}03_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

 

Zorganizowanych było wiele wesołych zabaw dzięki którym na twarzach dzieci  pojawiły się szczere uśmiechy. Na Sali pojawił się także „Król”, który od swoich „podwładnych” otrzymał przeróżne prezenty. Dzieci z całych sił starały się spełnić prośby króla, które wcale nie były takie łatwe.

{gallery}04_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

 

Zabawa z balonami tez nie należała do najprostszych a przysporzyła wiele radości i śmiechu.

{gallery}05_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

 

Zainteresowaniem cieszyła się tez zabawa w przebieranki polegająca na zakładaniu ubrań wylosowanych z worka. Dzieci chętnie się przebierały a efekt był niesamowity – nasze dzieci w śliniaczkach,  welonach, sukienkach…

{gallery}06_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

 

Jak na zabawę choinkową przystało nie mogło zabraknąć prezentów. Każde dziecko otrzymało paczuszkę przygotowaną przez rodziny z Niemiec.

{gallery}07_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

 

Czas upłynął w miłej, świątecznej atmosferze. Współorganizatorom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy.

{gallery}08_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

 

Wam Kochani dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę .

{gallery}09_zabawa_choinkowa{/gallery}

 

Zarządzenie Nr 5/215

Email
Artykuł - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Środa, 18. Listopad 2015 08:30

ZARZĄDZENIE Nr 5/2015


Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Człuchowie
z dnia 9 listopada 2015 roku


w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla pracowników
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Człuchowie

 

§ 1. Wyznacza się dzień 24 grudnia 2015 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Człuchowie, w związku z obniżeniem wymiaru czasu pracy w okresie rozliczeniowym grudzień 2015 r. ze względu na Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia w dniu 26 grudnia 2015 r. przypadające w innym dniu niż niedziela.

§2. Poinformowanie petentów o postanowieniu, o którym mowa w § 1, nastąpi poprzez:

1) wywieszenie niniejszego zarządzenia na tablicy ogłoszeń i w miejscach widocznych budynku PCPR,

2) podanie do wiadomości na stronie PCPR w Człuchowie

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania

 

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Email
Artykuł - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Poniedziałek, 15. Czerwiec 2015 13:01

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 03_06_2015_dzien_rodzicielstwa_zastepczego oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W środę  03.06.2015r. rodziny zastępcze po raz trzeci spotkały się z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowanego przez pracowników PCPR. Na szczęście pogoda nam dopisała i mogliśmy bawić się na boiskach przy Zespole Szkół Sportowych. Impreza rozpoczęła się  o godz. 16;00 częścią oficjalną , gdzie Kierownik PCPR Pan Jerzy Górny powitał wszystkich gości, podziękował sponsorom, dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć i przedstawił plan zabaw. Piknik umiliły nam występy dziewcząt z Domu Kultury w Człuchowie.
Zaraz potem rozpoczęły się zawody sportowe prowadzone przez Panią Krystynę Kassner, przy pomocy Pana Igora Sokołowskiego. W zabawach brały udział całe rodziny. Kolejną atrakcją były pokazy Straży Pożarnej z Człuchowa. Dzieci mogły zobaczyć na czym polega praca strażaka, jak używać sprzętu strażackiego. Największym zainteresowaniem cieszyły się nożyce do cięcia metalu.
Dzieci, które chciały odpocząć  od biegania po boisku, mogły zasiąść na specjalnym krzesełku dla odważnych, gdzie nasza koleżanka pani Agnieszka malowała twarze. Chętnych nie brakowało.
Wreszcie po wszystkich zabawach i konkursach, przyszedł czas na długo oczekiwane nagrody. Został rozstrzygnięty też  konkurs plastyczny „ moje marzenia”. Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Po pełnym atrakcji i wysiłku dniu nadszedł czas na posiłek. Była pyszna grochówka  oraz kiełbaska z grilla i boczek.


{gallery}03_06_2015_dzien_rodzicielstwa_zastepczego{/gallery}

 

5 czerwca 2015 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Człuchowie

Email
Artykuł - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Poniedziałek, 01. Czerwiec 2015 12:41

ZARZĄDZENIE Nr 1/2015Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Człuchowie
z dnia 29 maja 2015 rokuw sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla pracowników
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Człuchowie

Na podstawie art.130 §  2 Kodeksu pracy, zarządza się, co następuje:

§ 1. Wyznacza się dzień 5 czerwca 2015 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Człuchowie, w związku z obniżeniem wymiaru czasu pracy w okresie rozliczeniowym czerwiec 2015 r. ze względu           na święto „ Wniebowzięcie NMP” w dniu 15 sierpnia 2015 r. przypadające w innym dniu niż niedziela.

§2. Poinformowanie petentów o postanowieniu, o którym mowa w  § 1, nastąpi poprzez:

1) wywieszenie niniejszego zarządzenia na tablicy ogłoszeń i w miejscach widocznych budynku PCPR,

2) podanie do wiadomości na stronie PCPR w Człuchowie

§ 3.  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania

 

Zakończenie projektu „Schematom STOP!”

Email
Artykuł - "Schematom STOP!"
Środa, 01. Kwiecień 2015 11:21

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów schematom_stop_koniec oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zakończenie projektu „Schematom STOP!”
Dobiega już koniec realizacji projektu pn. „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż". Działania w ostatnim kwartale przebiegały bardzo prężnie i skupione były na jak najlepszej realizacji zaplanowanych zadań. Do końca  stycznia trwały prace z rodzinami uczestniczącymi w pilotażu. Odbyły się ostatnie zajęcia z języków obcych, a także zajęcia integrujące dzieci i rodziców, rodziny zakończyły również wyjścia na basen. Swoje spotkania z rodzinami zakończyli także członkowie Mobilnej Grupy Interdyscyplinarnej.
Podczas całego okresu trwania projektu „Schematom STOP!...” wypracowywano i testowano nowe metody aktywizacji zawodowej i integracji społecznej, dążono do zwiększenia samodzielności i decyzyjności rodzin uczestniczących w pilotażu, zacieśnienia więzi rodzinnych, doskonalenia umiejętności opiekuńczo-wychowawczych, a także poprawy sytuacji rodzin na rynku pracy.
W ostatnim okresie intensywnie trwały działania Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę i Mobilnej Grupy Interdyscyplinarnej, którzy zakończyli pracę nad zaktualizowaniem i wydaniem Lokalnego Programu Interdyscyplinarnej Współpracy (PZKW) oraz  Rodzinnego Programu Aktywizacji Zawodowej, Pomocy i Integracji Społecznej (MGI). Obie grupy sporządziły także i przekazały do Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich Karty dobrych praktyk dot. współpracy Instytucji Pomocy i Integracji Społecznej i Instytucji Rynku Pracy (PZKW), a także w zakresie pracy z rodzinami wielodzietnymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym (MGI).
Z inicjatywy Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę został wydany Informator
o instytucjach pomocowych w powiecie człuchowskim. Informator ma służyć osobom szukającym pomocy w różnego rodzaju organizacjach, stowarzyszeniach oraz instytucjach
i został rozdysponowany we wszystkich Ośrodkach Pomocy Społecznej i Instytucjach Rynku Pracy na terenie całego powiatu człuchowskiego.
Poniżej przedstawiamy zdjęcie z ostatniego wspólnego spotkania członków MGI i PZKW:

{gallery}schematom_stop_koniec{/gallery}

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Strona 6 z 15

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information